Skip to content
Menu
Familiaris
  • News
  • O Nas
  • Team
  • Kontakt
  • Poradnia szkoleniowa
    • Materiały szkoleniowe
  • Poradnia radcy prawnego
  • Poradnia socjalna
  • Poradnia terapeutyczno-psychologiczna
  • Poradnia ” po Stracie”
  • Poradnia lekarska
  • Poradnia rozpoznawania płodności
  • Poradnia dla singli
  • Poradnia dla narzeczonych
  • Poradnia dla przyszłych rodziców
  • Poradnia małżeńska
  • Poradnia wychowawcza
  • Poradnia dla seniorów
  • Spotkania seniorów “Herbaciarnia”
  • Dryft Młodych “DM”
  • Strefa Kobiet “SK”
Familiaris

Team

Grupa osób zaangażowanych w temat poradnictwa rodzinnego, podejmujących swoje działania mające na uwadze dobro rodziny polonijnej. Specjaliści w swoim fachu, ludzie z wielkim sercem i dużą wrażliwością na potrzeby innych. Świadomie i z odwagą mówią o sprawach niewygodnych, tematach tabu, nazywają rzeczy po imieniu.

Pomagają, radzą, konsultują, wspierają, słuchają, uczą, służą.

Każda nawet najlepsza teoria może budzić wątpliwości, może zostać zakwestionowana, może ulec zmianie. Natomiast intuicja i inspiracja pozostaje.

Kasia Białecka-Urbańska: koordynator poradni, koordynator poradni dla singli, poradni dla narzeczonych, członek Rady ds. Rodziny Polonijnej przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Z wykształcenia fizyk  i informatyk z zamiłowaniem do ochrony środowiska (specjalizacja – fotowoltaika). Studia na UP w Krakowie, PH Freiburg,  Albert – Ludwigs – Universität Freiburg, Fraunhofer ISE. Obecnie przygotowuje doktorat z zakresu barwnikowych ogniw słonecznych.  Od 2010 r. członek Rady Parafialnej Polskiej Misji Katolickiej w Freiburgu, od 2015 r. członek niemieckich Rad lokalnych (St. Josef Gemeinde Team, Seelsorgeeinheit Freiburg Mitte / Kommunikations Team), od 2018 r. członek Rady Laikatu przy Rektoracie PMK w Hannoverze. Od 2015 czynnie działający doradca rodzinny PMK Freiburg (studium na UKSW w Warszawie i  w Instytucie Studiów Nad Rodziną Im. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach). Od 2017 r. koordynator Poradni PMK w Freiburgu, a od 2020 r. koordynator Poradni przy Rektoracie PMK w Hannoverze. 

Tomasz Drożyński: koordynator duchowy poradni, członek Rady ds. Rodziny Polonijnej przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

W 2009 r. przyjął święcenia kapłańskie, kapłan diecezji kaliskiej. Studiował na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2003-2009), na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie (2012-2017). Od listopada 2017 pełni posługę duszpasterską w Polskiej Misji Katolickiej we Freiburgu w Niemczech. Od listopada 2019 jest koordynatorem duchownym duszpasterstwa małżeństw i rodzin polonijnych w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Duszpasterską posługę pełnił w różnych parafiach w Polsce, Włoszech, Anglii, Szwajcarii. Obecnie przygotowuje doktorat z zakresu filozofii Karola Wojtyły i Zygmunta Baumana.

Józef Młyński: koordynator naukowy poradni, członek Rady ds. Rodziny Polonijnej przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Ks. profesor UKSW, dr hab. w dziedzinie nauk społecznych w zakresie nauk socjologicznych (socjolog) i nauk politycznych (politolog). Wykładowca na Wydziale Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Koordynator Studium Poradnictwa Rodzinnego Pomagam Sobie – Pomagam Innym w Polskich Misjach Katolickich Europy Zachodniej. Pracownikiem Poradni Specjalistycznej ARKA i Telefonu Zaufania w Tarnowie. Doktorat z socjologii uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; habilitował się na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Przedmiotem zainteresowań ks. dra hab. jest socjologia rodziny, polityka społeczna (pomoc społeczna, praca socjalna, samorząd lokalny) socjologia migracji, poradnictwo rodzinne oraz gerontologia. Jest autorem ponad 100 artykułów w języku polskim, niemieckim i angielskim, zaś najważniejsze jego publikacje książkowe to: W kręgu aksjologii abiturientów Tarnowa, Tarnów 2008; Człowiek wobec pomocy… Zarys pracy socjalnej, Tarnów 2009; Rodzina wobec dylematów migracji zarobkowej, Tarnów 2012; Polityka społeczna wobec rodziny w Polsce w latach 1990-2015, Kraków 2016

Grażyna Koszałka: koordynator poradnia szkoleniowej

Familiolog, nauczycielka i pielęgniarka; żona i matka trójki dzieci; dr teologii apostolstwa, dwujęzyczny instruktor w Instytucie Naturalnego Planowania Rodziny INER w Polsce i w Niemczech; przewodnicząca komisji rodziny Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej i wiceprzewodnicząca Rady Naczelnej Polskich Katolików Świeckich w Niemczech. Aktywna w licznych gremiach w Polsce i w Niemczech, które działają w obszarze promocji kultury miłości i jednocześnie przeciwstawiają się kulturze śmierci; szczególnie w zakresie obrony życia, małżeństwa /rodziny oraz chrześcijańskiego wychowania dzieci. Obszary zainteresowania: teologia praktyczna małżeństwa i rodziny, emigracja, poradnictwo rodzinne, ekologiczne metody rozpoznawania i gospodarzenia płodnością, gerontologia.

Maja Regulska: koordynator poradni psychologiczno – terapeutycznej.

Magister Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Psychologia. W 2018 r ukończyła kurs dokształcający w zakresie Poradnictwa Rodzinnego, organizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Wydziale Studiów nad Rodziną- Pomagam Sobie – Pomagam Innym. Absolwentka studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na kierunku Mediacje pojednawcze w rodzinie.
Certyfikowany Konsultant Kryzysowy, a od czerwca 2021posiada kwalifikacje MentorCoach Kryzysowy, które uzyskała w Instytucie Pozytywnej Terapii Kryzysowej, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego.
Ukończyła I poziom Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.
Od 2019 r służy w Poradni Rodzinnej przy Polskiej Misji Katolickiej w Offenbach.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.
Obszary zainteresowań: poradnictwo rodzinne, psychologia kryzysu, wsparcie i rozwój pokryzysowy, mediacje.

Maja Regulska: koordynator poradni psychologiczno – terapeutycznej.

Magister Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Psychologia. W 2018 r ukończyła kurs dokształcający w zakresie Poradnictwa Rodzinnego, organizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Wydziale Studiów nad Rodziną- Pomagam Sobie – Pomagam Innym. Absolwentka studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na kierunku Mediacje pojednawcze w rodzinie.
Od czerwca 2020 r jest certyfikowanym Konsultantem Kryzysowym, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego. Obecnie kształci się w Instytucie Pozytywnej Terapii Kryzysowej w celu uzyskania kwalifikacji MentorCoach Kryzysowy.
Od 2019 r służy w Poradni Rodzinnej przy Polskiej Misji Katolickiej w Offenbach.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.
Obszary zainteresowań: poradnictwo rodzinne, psychologia kryzysu, wsparcie i rozwój pokryzysowy, mediacje, rodzicielstwo bliskości.

Ewa Ryczko: koordynator poradni Radcy Prawnego

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła aplikację radcowską i od 2013 roku jest radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jako radca prawny zajmuję się doradztwem prawnym, negocjowaniem i reprezentowaniem klientów w postępowaniach sądowych. Specjalizuję się w sprawach rodzinnych. Prowadzi wszelkie postępowania sądowe wynikające ze stosunków rodzinnych, takie jak: sprawy o rozwód, dotyczące władzy rodzicielskiej, kontaktów z małoletnimi i alimentów, jak również sprawy majątkowe: ustanowienie rozdzielności majątkowej, sprawy o podział majątku wspólnego, rozliczenie nakładów i wydatków. Doradza we wszelkich aspektach związanych z przygotowaniem się do rozwodu i podziałem majątku jak również porady w zakresie uregulowania spraw majątkowych konkubentów i spory związane z ich rozliczeniami; przygotowanie i negocjowanie umów majątkowych. Zajmuję się także sprawami z zakresu międzynarodowego prawa rodzinnego. Pracuję dla klientów polskich i zagranicznych.

Dominika Mieloszyńska: koordynator poradni lekarskiej

Edukacja szkolna wraz z uzyskaniem matury w Bad Oeynhausen. W latach 2012-2018 studiowała medycynę w Hannoverze. Staż lekarski w Bielefeldzie i Hannoverze (pediatria, medycyna internistyczna, chirurgia). Aktualnie pracuje jako lekarz na oddziale internistycznym od 2019 r. Od paru lat współudział w prowadzeniu kursów NPRu, szczególnie w sprawie antykoncepcji i niepłodności.

Gabriela Janecka: koordynator poradni lekarskiej

Szkołę Podstawową ukończyła we wsi Raszowa koło Opola. Dalsza naukę kontynuowała w technikum rolniczym, które ukonczyla egzaminem maturalnym. W celu zapoznania się z medycyną, podejmuję pracę salowej w szpitalu dziecięcym, a następnie na oddziale ginekologicznym. W 1988r. rozpoczyna studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. W międzyczasie wychodzi za mąż. Po trzecim roku wyjeżdża do Niemiec i kontynuuje studia medyczne na Uniwersytecie w Bochum. Obecnie pracuje jako lekarz medycyny ogólnej w Bochum. Od roku 2004 współuczestniczy w prowadzeniu kursów przedmałżeńskich przy PMK w Bochum. W 2007 roku zdobywa certyfikat naturalnych metod planowania rodziny według profesora Rötzera  i staje się członkiem Instytutu Naturalnuch Metod Planowania Rodziny (INER). Regularnie bierze udzial w kongresach organizowanych przez INER. Zapoznała się też  z modelem Creightona i  pracą NaProTechnology.  W 2013 r. jest słuchaczem cyklu wykładów “teenstar”-pedagogika seksalna dla dzieci i młodzieży. W 2018 r. odbywa studium na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Matka trójki dzieci (28,22,16).

Sabina Suchecki: koordynator poradni rozpoznawania płodności

Żona, matka 4 dzieci, absolwentka Nauk o Rodzinie Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Opolskim, oraz kursu mediacji na UKSW w Łomiankach. Członek i dwujęzyczny nauczyciel w Instytucie Naturalnego Planowania Rodziny INER Prof. Dr. med Rötzer e. V. Członek rady parafialnej w St. Marien Kevelaer jako przedstawiciel obcojęzycznych wiernych w parafii.  Prowadzi kursy przedmałżeńskie z zakresu metod rozpoznawania płodności. Na co dzień samodzielny pracownik socjalny współpracujący z urzędami oraz organizacjami w Niemczech zajmujących się problematyką rodzin emigracyjnych.

Michał Urbański: koordynator poradni dla singli i poradni dla narzeczonych, członek Rady ds. Rodziny Polonijnej przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Absolwent Szkoły Handlowej w Warszawie, wieloletni pracownik Polskiego Radia. Aktualnie samodzielny pracownik w zakresie wystawiennictwa targowego. Czynnie zaangażowany w sprawy poradnictwa rodzinnego i problematyką rodzin. Od lat zaprzyjaźniony z Instytutem Studiów nad Rodziną w Łomiankach. W roku 2019 podjął działalność w duszpasterstwie rodzin i małżeństw w Polskiej Misji Katolickiej we Freiburgu, Członek Rady Parafialnej, współtwórca lokalnej poradni rodzinnej. Pełnią posługę przygotowaniu narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Zaangażowany w rozwój struktury i organizowanie jednolitych kursów przedmałżeńskich w PMK w Niemczech.

Anna i Mirosław Dynia: koordynatorzy poradni małżeńskiej, członkowie Rady ds. Rodziny Polonijnej przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Małżeństwo od 2004 roku i mają czwórkę dzieci. Od 2004 mieszkają na stałe w Paderborn. Są absolwentami pierwszej edycji szkoleń NPR i studiów nad rodziną zorganizowanych na terenie ośrodka Concordia. W styczniu 2009 we współpracy z księdzem proboszczem Polskiej Misji Katolickiej Bielefeld zorganizowali i przeprowadzili pierwsze nauki przedmałżeńskie,
które przyciągnęły spore grono narzeczonych. W związku z wysokim zainteresowaniem ze strony narzeczonych kursy przedmałżeńskie organizowane są w parafii dwa razy do roku i obejmują ok. 50 par rocznie.

Renata i Daniel Brosch: koordynatorzy poradni wychowawczej

Małżeństwo od 2001 roku i rodzice dwóch córek. Katechetka i Industriemeister Chemie. W 2016 roku wspólnie ukończyli studium na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Wydziale Studiów nad Rodziną. Mocno zaangażowani w życie Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim. Służą w Poradni Życia Rodzinnego „Nadzieja“

Monika i Witold Horoch: koordynatorzy poradni wychowawczej

W związku małżeńskim od 2010 roku, rodzice piątki dzieci, absolwenci Uniwersytetu Kardynała S.Wyszynskiego i Technicznego Uniwersytetu w Dreźnie w zakresie dziennikarstwo / rusycystyka / historia sztuki (Witold) i teologia ogólna/germanistyka (Monika), od lat zaangażowani w Polskiej Misji Katolickiej w Dreźnie, odpowiednio w obszarze muzyki kościelnej i katechezy. Z UKSW związani także poprzez ukończony kurs poradnictwa rodzinnego z certyfikatem instytutu Prof. Rötzera INER w zakresie naturalnego planowania rodziny.

Anna i Paweł Stasina: koordynatorzy poradni przyszłych rodziców

Są małżeństwem od .2016 i rodzicami Dawida (3l.) ; pochodzą z Opolszczyzny, z okolic Głuchołaz
Na emigracji w Niemczech przebywają od 2014r. Paweł i od 2016r Ania. Paweł z zawodu inżynier (zarządzanie i inżynieria produkcji), Ania magister prawa. Oboje są absolwentami Studium „Pomagam sobie – pomagam innym” Instytutu Studiów nad Rodziną abp. K. Majdańskiego. Pełnią posługę jako doradcy rodzinni w Polskiej Misji Katolickiej w Singen.
Oboje pasjonaci podróży. Na codzień korzystają z pięknych krajobrazów Czarnego Lasu realizując kolejne wyprawy wędrówkowe.

Bogumiła i Tadeusz Białeccy: koordynatorzy Spotkań Seniorów

Są małżeństwem od 1981, rodzicami dwój dzieci i dziadkami 3 wnuków. Pochodzą z rejonu krakowskiego. Oboje posiadają średnie wykształcenie techniczne. Oboje są absolwentami Studium „Pomagam sobie – pomagam innym” Instytutu Studiów nad Rodziną abp. K. Majdańskiego. Pełnią posługę jako doradcy rodzinni w zakresie tematów senioralnych. Małżeństwo mimo wszystko – mimo burz, trudności, długoletniej rozłąki wynikającą z emigracji. Tęsknota towarzyszy im od zawsze: tęsknota za żona/mężem, za dziećmi, za wnukami.





Mirosława Petremant-Staniewska: koordynator “Strefy Kobiet”

Prywatnie szczęśliwa żona, z wykształcenia europeistka, z zamiłowania trener grup psychoedukacyjnych, programu profilaktycznego “Archipelag Skarbów”, instruktorka Skautów Europy, miłośniczka śpiewu, tańca i podróży. Jako trener warsztatów psychoedukacyjnych pragnie służyć zdobytą wiedzą, umiejętnościami i własnym doświadczeniem osobom zabiegającym o zdrowe, szczęśliwe relacje, kierując się mottem: “Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego” (Mt 22, 39).Wychodząc z założenia, że bez czułego, wyrozumiałego, akceptującego spojrzenia najpierw na samego siebie, trudno, a wręcz niemożliwe będzie dzielić się tym z innym.



			

Ostatnie wpisy

  • Podróże „Emi & Gracji”
  • Podwórko „Emi i Gracji”
  • Kurs przedmałżeński
  • Warsztaty tematyczne online „Familiaris” 2023
  • Herbaciarnia “Familiaris”

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    • styczeń 2023
    • grudzień 2022
    • listopad 2022
    • październik 2022
    • sierpień 2022
    • lipiec 2022
    • maj 2022
    • styczeń 2022
    • grudzień 2021
    • listopad 2021
    • październik 2021
    • wrzesień 2021
    • lipiec 2021
    • czerwiec 2021
    • maj 2021
    • kwiecień 2021
    • marzec 2021
    • luty 2021
    • styczeń 2021
    • grudzień 2020
    • listopad 2020
    • październik 2020
    • wrzesień 2020
    • sierpień 2020
    • lipiec 2020
    • maj 2020
    • kwiecień 2020

    Kategorie

    • Bez kategorii
    • Katecheza
    • O Nas
    • Poradnia dla narzeczonych
    • Poradnia lekarska
    • Poradnia małżeńska
    • Poradnia psychologiczno-terapeutyczna
    • Poradnia Radcy Prawnego
    • Poradnia socjalna
    • Poradnia wychowawcza

    Meta

    • Zaloguj się
    • Kanał wpisów
    • Kanał komentarzy
    • WordPress.org

    Stowarzyszenie “Familiaris”

    Familiaris e.V.

    Elsa-Brandström-Straße 21a

    79111 Freiburg im Breisgau/ Niemcy

    Geschäftsnummer -Vereinsregister/VR  703098

    Amtsgericht Freiburg im Breisgau – Registergericht

     

     

     

     

    WESPRZYJ NAS

    Familiaris e.V.

    IBAN: DE41680900000044512300

    BIC: GENODE61FR1

    Volksbank Freiburg

    Paypal: poradniapmk@gmail.com

     

     

     

     

     

     

     

     

    Współpraca projektowa

    Informujemy, że nasza  organizacja otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

    Nazwa zadania publicznego:  Wsparcie struktur i działalności statutowej w Belgii, Holandii i Niemczech na rok 2022 i 2023

    Kwota dotacji: 11256,00 PLN w 2022 r.

    Kwota dotacji: 14376,00 PLN  w 2023 r.

    Całkowita wartość zadania publicznego: 534 431,84 PLN

    Zadanie publiczne ” Wsparcie struktur i działalności statutowej w Belgii, Holandii i Niemczech na rok 2022 i 2023” polega na wsparciu organizacji polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów związanych z utrzymaniem i prowadzeniem organizacji.

    ©2023 Familiaris | Powered by SuperbThemes & WordPress